středa 28. září 2016

Nahoru

S jednou paní ze zájezdu se vydáváme po snídani ke kostelíku Sv. Blažeje.
Původně to měla být dvouhodinová procházka, která se nakonec protáhla téměř na pět hodin.
Jdeme bez mapy, naslepo jen po směru a po špatně značených a spíše neznačených stezkách, které vedou někam a taky nikam. Bloudíme.

Dlouho kostelík nemůžeme najít, našli jsme ho díky jiným lidem, kteří u něj byli a zvonili, takže podle zvonění. Vedro, výhledy, cesta plná překvapení.


Od kostelíku dlouho marně hledáme stezku, která by měla vést po vrstevnici kolem výběžku ostrova. Nechceme se vracet stejnou cestou zpátky. Malé slepé stezky a sráz. Nenacházíme. Poněkolikáté procházíme asi dvoukilometrový úsek, tam kde by ta odbočka měla údajně být. Nepotkáváme už dlouho žádné lidi, abychom se třeba mohli zeptat. A je vedro. Po spousta marných slepých pokusech to vzdáváme  a vracíme se stejnou zpátky k hotelu.Domek na samotě a malé občestvení, přišlo vhod. :-)
10 komentářů:

 1. Ten domek na samotě je krásnej! To je nejkrásnější místo, které na mě zatím ze tvých fotek... mě nadchlo. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ten domek jeúžasnej! A výhled na přístav.
  A ty taky.
  Bylo hodně vedro?

  OdpovědětVymazat
 3. 2. byli jsme tam přes poledne, slunce a bezvětří. když jsi chtěla do stínu, zalezla sis malinko ke stromům mimo cestu do takových pichlavých keříčků. došla nám voda, ted jsme neustále pendlovali na těch dvou km cesty a hlledali tu odbočku. odboček steziček hodně, vždycky jsme se ale museli vrátit, sráz a konec. nikde nikdo, takže jsme sundali tílko a triko a dali si je na hlavu :-) nejhorší byl ten úsek kdy jsme se vraceli tou samou prudkou skalnato - kamenitou cestičkou zpět dolů. na plném slunci, pomalu, aby jsme nespadli a v tu dobu tam bylo daleko víc takových malých vyhřívajících se ještěrek. když jsme dopoledne šli nahoru, byli tam také, ale pobíhali, ted moc ne. takže cesta dolů na plném slunci, bez vody a utapkaný nám trvala dlouho, dívala ses pořád pod nohy, abys na nějakou nešlápla a taky nespadla.

  OdpovědětVymazat
 4. 3 jo, takže hic jak v peci...

  1 ru
  my psaly ve stejnou chvíli, že domek je krásnej :)

  OdpovědětVymazat
 5. júúúú, nádherné fotografie!
  úplne z nich dýcha tá atmosféra, vôňa mora, teplo....
  tá morská prírodná je zatiaľ najkrajšie fotka tejto cesty!
  tá pod ňou, domek pod prekrásnym starým stromom, je druhá najkrajšia v mojej BarčoVisoFotoHitparáde ;-)
  môžem si jednu fotečku uchmatnúť?
  autora fotografií píšem, samozrejme

  OdpovědětVymazat
 6. 6. jo, klidně si ji stáhni :-)

  OdpovědětVymazat
 7. somárik hladkací?

  OdpovědětVymazat
 8. takové výlety mám ráda... ale brzy ráno... těsně před východem, max. při východu slunce. jinak je to tortura...pekelná.

  OdpovědětVymazat