pátek 27. listopadu 2015

Tady bývala


Mateřská školka.                                                                                                                          Liberec

7min. pěšky od bydliště mých rodičů.


 Dnes

Chrám a klášter v jednom.


Pršelo.
Pozvání na čaj.
Mnich.
Gelugpa.
Kadampa.
Buddhismus je jen jeden.                                                                                                                                      pokračování příště.

3 komentáře:

 1. To musela být príma mateřská školka.

  OdpovědětVymazat
 2. :-) ano. nechodila jsem sice do ní já, protože v té době jsem bydlela v jiné čtvrti a má školka už neexistuje, protože byla na počátku devadesátých let zbourána a místo ní je tam taková zvláštní křižovatka. ale do téhle školky v článku chodila dcera družky otce a na školku ráda vzpomíná.
  spousta jejích kamarádů a kamarádek šli spolu na základku a přátelství jim vydrželo dodnes.

  školku v článku sice nezrušili, ale přestěhovala se do jiné modernější budovy a léta tahle budova a zahrada ležela ladem, bylo to velmi dlouho zpustlé.

  ano a to místo je celé moc pěkné a kdyby bylo jen trochu "závadné" nebylo by doporučené ani požehnané učitelem buddhismu a nebyla by tam ani stupa ani chrám.

  OdpovědětVymazat
 3. Krása.
  Říkám si, jak taková buddhistická zahrada celkem ladí i v našem prostředí. Kdežto když si představím muslimy, kteří přijdou abudou si nárokovat postavení mešity s věžičkama atd., tak mi to moc neladí.

  OdpovědětVymazat