středa 27. března 2019

Odpoledne s dětmi

Dnes jsem paní na hlídání dětí. Marťa se svými rodiči jede do Sushi baru - je to dárek rodičům k vánocům.
Dostávám domácí pokyny: Kuba musí dodělat úkol z písanky, ať ho nechá Růženka v klidu. Měl by taky ještě chvíli číst nahlas. Tady mají v lednici večeři, tady máš večeři ty :-) když budou chtít sladké, tak každý jen jednoho Rakytníčka a jinak jim zkus dát ovoce a ať pijí - nejraději mají ředěný pomerančový džus. Když se budou chtít dívat na televizi na pohádky, můžou - oni si ji zapnou sami :-) Koupat a ukládat je nemusíš.
Skvělé, čeká nás odpoledne plné zábavy. :-)

Děti jsou hodné, těšily se na mě a já na ně.
Kuba mi vypráví o škole, líbí se mu tam.
Vypráví o svých kamarádech, vypráví o holčičkách ze třídy koho miluje a komu už dal velkou pusu :-) Panečku.

Vypráví o fotbale, jak trénuje třikrát týdně, jak mu to jde (je golman, po tatínkovi) o víkendech mají turnaje a zápasy, zrovna ted o víkendu bude hrát nedaleko Hradce (tu vesničku jsem zapomněla) a hostuje pro jiný klub, kde hraje jeho kamarád ze školky, do školy už spolu nechodí.

Pak si vytáhne ze školní tašky penál a písanku a jde psát domácí úkol a já žasnu nad tím, jak krásně píše. Necháváme ho s Růženkou v klidu, udělal jen jednu malou chybku, ale hezky ji opravil.
Zatímco Kubík píše úkol, povídáme si s Růženkou, vypráví mi o svých kamarádkách ze školky, s kým právě ka a s kým neka  a proč. Vypráví mi o sportovních tanečkách, každý čtvrtek chodí na tancování.A hrajeme si s domečkem pro panenky.Kubík má hotovo, číst se mu nechce, tak se čtení ujímá naše velká čtenářka Růženka. (číst neumí, ale listuje knížkou a povídá podle obrázků, dělá, že čte :-)) Tuhle knížku má ted nejraději.


A je tu chvilka s panem Vrtulákem, dáváme malou ovocnou svačinku a jdeme na Prší! To nás hodně baví. Kuba vyhrává.

A další zajímavá vědomostní a paměťová hra je Svět v kostce. Kuba předčítá otázky a už to sviští svět na dlani :-) (teda na podlaze)


Chvilka u televize s pohádkou a začíná Play off extraliga :-)

Je to napínavý. Kuba vyhrává. S Růženkou to moc nestíháme, dostali jsme osm golů a dali jsme si jeden vlastní :-(A ty nájezdy nám taky moc nejdou.  Skvělý, Růženka dává gol, jsme ve varu, ani pořádně neslyšíme domovní zvonek. Toto uteklo, už je tu maminka s babičkou a dědečkem.
V Sushi baru se jim hodně líbilo a chutnalo, děti jim vypráví zážitky z dnešního odpoledne se mnou. Zdá se, že všichni jsme měli fajn odpoledne, teda až na ty góly....:-)

Tak ahóóój zase někdy příště.

3 komentáře:

 1. To je fajn, ze jsou jeste i male Ruzenky.
  Takove krasne jmeno, ale moc se asi uz dnes detem nedava.

  OdpovědětVymazat
 2. Saule,
  žejo, taky se mi to líbí. I ta konkrétní Růženka.
  Jedna sestřenice mojí mámy byla Růženka, ta byla fajn, bylo jí přes devadesát a paměť jí sloužila.

  OdpovědětVymazat
 3. Růženka byla babička Marti. Z maminčiny strany, měla ji moc ráda.

  OdpovědětVymazat